Renault Megane 1.9 DCI

3,100EUR

Renault Megane 1.9 DCI, половен автомобил, комби / караван

220,000 km
2004 година
1,900 cm/3
120 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Кровни носачи, Покривка на товарен простор

Дополнителна информација

Прв газда, купена во Македонија Редовно сервисирана (на 220.000 сменети комплет ремени) 120 КС Шест брзини Стартување на дугме Систем за отклучување без клуч-картичка Систем за централно заклучување Борд компјутер Контрола на патувањето (Cruise control) Мултифункционален волан-команди на волан Сензор за притисок на гуми Електрични прозорци напред и назад Автоматско заклучување на врати Паркинг сензор Сензор за дожд Автоматски светла Ксенон светла Серво управување ESC и ABS Радио со CD плеер Кожен волан Кожен ентериер Светла за магла Алуминиумски фелни сo летни гуми 205/50-17' Дополнителни 4 зимски гуми со 16' челични бандажи Затемнети стакла * Купена 22.500 Евра како саемски експонат

Контакт

Renault Megane 1.9 DCI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 208 108

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...