Mercedes-Benz A 160 CDI

3,900EUR

Mercedes-Benz A 160 CDI, половен автомобил, хечбек

98,000 km
2007 година
1,991 cm/3
82 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сина, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Греење на седишта, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, DVD
Други:Сервисна книшка

Дополнителна информација

A160 (Classic) uvezen od germanija, - IMA VGRADENO NOV motor (i propratni elementi) 2015 god so samo 95 000 km pominato (dokument na germanski smenet motor na 105 000) so DPF filter, faza I, serija W169, FWD, 60 kW, 128 gCO2/km. - CDI so turbocharger, fuel conomy 54litra rezervoar, 170 km/h maks. brzina - Novi gumi "Dayton" smeneti 185-65-R15" na 29.06.2019g. vo Makedonija. Smeneto maslo i komplet filtri na 08.06.2019g. - Registrirana do 21.07.2020. Ima od oprema - greaci na sedista, elektrika na predni prozori, klima, CD. - 5 vrati, - Euro 4, - Vtor sopstvenik privaten. Cena 3750 Eu. Kontakt - Igor 078382808. Hipodrom 2

Контакт

Mercedes-Benz A 160 CDI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 382 808

Испрати e-mail

Mercedes-Benz A 160 по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...