Kia Sorento 2.5D EX

4,950EUR

Kia Sorento 2.5D EX, половен автомобил, теренско возило

230,000 km
2006 година
2,497 cm/3
141 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Редуктор
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Odlicno 4x4vozilo so redukcija - vtor sopstvenik. Promeneti ulje i filtri pred 3000km. Servisirana vo Kia motors do 2018, ima 243 000 km pominati dodeka so posledni gumi ima 20000, djipot e vo top forma. Kako del od oprema na voziloto ima: - aluminiumski bandasi, - klima, - radio so CD. - elektrika na site prozori. - nekoristena rezervna guma so al. bandas. - Motor 1 generacija, faza II 4WD SUV so turbovbrizguvac 2497sm3 - dizel, - Euro 4 - 5 vrati - 2 fazi na redukcija plus standard 4x4 Cena 4950. Telefon 078382808 - Igor

Контакт

Kia Sorento 2.5D EX во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 382 808

Испрати e-mail

Kia Sorento 2.5по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...