Ford Ka 1.3

750EUR

Ford Ka 1.3, половен автомобил, лимузина

170,000 km
1997 година
1,300 cm/3
60 hp
бензин
мануелен менувач
2/3 врати
црна


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:Воздушни перничиња
Комфор:Клима уред

Дополнителна информација

Automobilot e vo vozna sostojba, pali /pali-vozi/ registriran e do 19.12.2019.

Контакт

Ford Ka 1.3 во Куманово
Локација: Куманово

Приватно лице
Телефон: 070 / 678 614

Испрати e-mail

Ford Ka 2005 FULL EKSTRAпо договор
Ford Ka 1.3+500 EUR

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...