Opel Insignia 2.0 CDTI

13,000EUR

Opel Insignia 2.0 CDTI, половен автомобил, седан

197,000 km
2012 година
1,956 cm/3
194 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Се продава Opel Insignia од 2012 година. Купена од Германија со сервисна книшка и реални километри кои може во секое време да се проверат во официјален дилер на Opel. Колата има фул опрема, и тоа: -4х4 BiTurbo, 2.0 CDTI, 143KW (194KS) -Прва регистрација во Германија 02.2012, увезена во Македонија 11.2018 -Сите сервиси правени во Opel Германија и Opel Македонија -Euro5 класа -Кожа на седишта (предни и задни) -Електрика на седишта и мемориска функција за подесување -Греачи на седишта -Автоматско затемнување на ретровизори -Адаптирачка брзина на возење -Темпомат (Cruise control) -Сензори за итно кочење -Фабрички вграден аларм -Stop&Go систем -Eco, Sport, Touring режим -Рачен менувач 6 брзини -Airbag -Електрика на предни и задни прозори -Електрично подесување на ретровизори -Греачи на ретровизори -Клима уред -Радио -Систем за навигација -Bluetooth -Isofix систем на задни седишта -Паркинг сензори предни и задни -Звучна сигнализација (предупредување) при напуштање коловозна лента -Xenon светла -Автоматско подесување на светла -Светла за вртење во кривина -Светла за дневно возење -Магленки -Сензор за дожд -Сензор за светло -Електрична паркинг кочница -Систем за набљудување на притисок на гуми -Два сета на гуми – зимски 17инчи со челични бандажи и летни 19инчи со лиени бандажи (двата типа оригинал Opel) -Регистрација и зелен картон до 11.2020 година

Контакт

Opel Insignia 2.0 CDTI во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 072 / 204 790

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...