Opel Zafira 1.6

2,790EUR

Opel Zafira 1.6, половен автомобил, хечбек

210,000 km
2005 година
1,600 cm/3
77 hp
бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сребрена, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, LED светла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD
Други:Темпомат, Патен компјутер, Сервисна книшка, Климатизирана остава, Кука за влечење, Трет ред на седишта

Дополнителна информација

Се продава Опел Зафира 1.6 бензин, 2005година

Контакт

Opel Zafira 1.6 во Кочани
Локација: Кочани

Приватно лице
Телефон: 077 / 670 214

Испрати e-mail

Opel Zafira по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...