Ford Fusion 1.4 TDCI

3,200EUR

Ford Fusion 1.4 TDCI, половен автомобил, седан

160,000 km
2007 година
1,400 cm/3
68 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Воздушни перничиња, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Радио / CD, Тонирани стакла
Други:Алуминиумски бандажи

Дополнителна информација

Продавам Ford Fusion 1.4 TDCI 2007 година. Колата е во одлична состојба, моторот е супер и многу економичен троши 5l/100km. Има клима, серво волан, електрика на предни стакла, команди за радио на волан, фабрички затемнети стакла атестирани и впишани во сообраќајна. Регистрирана со зелен картон до јули 2020. Цена 3200 евра. Информации на 070/611-165

Контакт

Ford Fusion 1.4 TDCI во Прилеп
Локација: Прилеп

Приватно лице
Телефон: 078 / 353 564

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...