Ford Fiesta 1.2

2,690EUR

Ford Fiesta 1.2, половен автомобил, хечбек

175,000 km
2006 година
1,200 cm/3
75 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
4/5 врати
сина


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Серво волан, Електрика на стакла, Радио / CD

Дополнителна информација

Se prodava Ford Fiesta 1.2 benzin / ATEST PLIN - Voziloto e kupeno od Mi-Da Motors Makedonija 2006 godina - Voziloto e vo odlicna sostojba. Redovno odrzuvano - Ima pominato 175.000 km - Klima - Servo volan, Vozdusni pernicinja - El. na prozori - CD/Radio fabricko - Volan i sedista podesivi po visina - Centralno Zaklucuvanje - Plinskiot ured e seuste pod garancija ( Plimont ) - Ekonomicno so mnogu mala potrosuvacka Napraven servis: - Promeneti plocki, gurtni i diskovi - Promeneto Ulje - Promeneta bombina i kabli Moze da se vidi i proba vo sekoe vreme. Lice za kontakt: Darko / 070 817 - 870

Контакт

Ford Fiesta 1.2 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 070 / 817 870

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...