Ford Fiesta 1400 TDCI 68 TITANIUM 5P

2,500EUR

Ford Fiesta 1400 TDCI 68 TITANIUM 5P, половен автомобил, хечбек

136,000 km
2008 година
1,399 cm/3
71 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
зелена, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Xenon светла
Комфор:Радио / CD

Контакт

Ford Fiesta 1400 TDCI 68 TITANIUM 5P во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице

Испрати e-mail

Ford Fiesta 1,3 benzinпо договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...