Volkswagen Golf 1.6 TDI 105 KS (5MT)

6,500EUR

Volkswagen Golf 1.6 TDI 105 KS (5MT), половен автомобил, комби / караван

230,000 km
2011 година
1,600 cm/3
105 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Серво волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, DVD
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер

Дополнителна информација

VW GOLF 6 AVANT - 1.6 TDI 105 KS (5MT) • Tempomat • Bord - Computer • Navigacija • Klima • Parking senzori • 8 x Air Bag • Bluetooth • Radio CD & SD Card slot • Elektrika na prozori napred i nazad • Greaci na retrovizor • Aluminiumski bandazi • Set zimski i letni gumi • Registrirana do 09.2020 so zelen karton • Redoven servis

Контакт

Volkswagen Golf 1.6 TDI 105 KS (5MT) во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 072 / 241 320

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...