BMW X5 3.0d xDrive

по договор

BMW X5 3.0d xDrive, половен автомобил, теренско возило

186,000 km
2008 година
3,000 cm/3
235 hp
дизел
автоматски менувач
4/5 врати
црна, металик
можност за замена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, 4x4, Xenon светла, Светла за магла, Динамички светла за кривини, LED светла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување, Редуктор, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Греење на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Камера за паркирање, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, DVD, Тонирани стакла, Сончев кров
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка, Под гаранција, Кровни носачи, Климатизирана остава, Покривка на товарен простор, Кука за влечење, Витло, Трет ред на седишта, Тјунинг

Дополнителна информација

PRODAVAM BMW X5 3.0d xDrive 173 kw - 235 ks DPF vo odlicna sostojba. motor i menuvac perfektni. enterier portokalov kako nov. nema nikakva greska na sal tablata i se si raboti bez nikakov problem. registriran e cela godina na bugarski tablicki. mozna e zamena so edno vozilo i doplata ili so dve vozila vo zavisnost od cenata. - 4X4 X-DRIVE 5-SEDISTA - CROM PAKET VNATRE NADVORI - VOLAN SO AVTOMATSKO PODESUVANJE - TEMPOMAT - TV NA ZADNI SEDISTA - KAMERA NAZAD - BI XENON FAROVI - HEAD UP DISPLAY - PARK SENZORI PREDNI ZADNI + CAMERA - 4 ZONSKI KLIMATRONIK - TV - AUX - CD SARZER SO 6CD - NAVIGACIJA ORGINAL BMW SO CD RABOTI BEZ NIKAKOV PROBLEM - REKARO SPORTSKI SEDISTA - VOLAN SO KOMANDI NA NEGO - PORTOKALOV (ORANGE) ENTERIER !!! -19 AL. BANDASI so letni gumi 255/50/19 - MEMORIJA NA SEDISTA - SPOSTSKI IZDUVI - KLIMA FOLII - LED SVETLA ZA RACKI OD VRATITE I MNOGU DRUGA DODATNA OPREMA ...SLIKITE KAZUVAAT VO KAKVA SOSTOJBA E DZIPOT. -REGISTRIRAN DO 03/2021 SO ZELEN KARTON -MOZNA ZAMENA SO EDNA ILI DVE VOZILA

Контакт

BMW X5 3.0d xDrive во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 075 / 433 002

Испрати e-mail

BMW X5 3.0по договор
BMW X5 3.0D+8000 EUR

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...