Nissan Qashqai 1.5dci

10,500EUR

Nissan Qashqai 1.5dci, половен автомобил, теренско возило

95,000 km
2011 година
1,490 cm/3
150 hp
дизел
мануелен менувач
4/5 врати
црна, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување, Bluetooth
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, DVD, Сончев кров
Други:Алуминиумски бандажи, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Возилото е во одлична состојба, добро сочувано. Прв сопственик.

Контакт

Nissan Qashqai 1.5dci во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 072 / 257 481

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...