Opel Insignia 1.6 Turbo 180hp

7,600EUR

Opel Insignia 1.6 Turbo 180hp, половен автомобил, седан

174,000 km
2010 година
1,600 cm/3
179 hp
ТНГ/бензин
мануелен менувач
2/3 врати
сива, металик


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, ESP / ASR / BAS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Сензор за дожд, Аларм / Имобилајзер, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Автоматски клима уред, Кожен салон, Ел. нагодување на седишта, Серво волан, Команди на волан, Нагодување на волан, Електрика на стакла, Електрика на ретровизори, Паркинг сензори, Радио / CD, MP3 / USB / AUX приклучок, Систем за навигација, Тонирани стакла
Други:Темпомат, Алуминиумски бандажи, Патен компјутер, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Продавам Opel Insignia 1,6 180кс со вграден плиснки уред. Колата е во перфектна состојба. Има поминато 175 000км (гаранција за километри). Купена во Македонија -втор газда -сервисна книшка -ABS -Airbag x10 -ESP -Multimedia Input -Park Assist -Radio / CD -Борд компјутер -Електрични Прозори -Електрични Ретровизори -Климатроник двозонски -Кожен Волан -Команди на Волан -Навигација -Паркинг Сензори -Светла за Магла -Централна Брава -Сензори за Дожд -Електрика на седишта -Аларм -borbet бандажи Со колата добивате уште еден пар зимски гуми и ОZ бандажи

Контакт

Opel Insignia 1.6 Turbo 180hp во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 078 / 215 457

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...