Ford Escort

по договор

Ford Escort , половен автомобил, седан

240,000 km
1998 година
1,598 cm/3
90 hp
дизел
мануелен менувач
2/3 врати
црвена


Дополнителни опции за безбедност и комфор

Безбедност:ABS, Светла за магла, Воздушни перничиња, Централно заклучување
Комфор:Клима уред, Електрика на стакла, Радио / CD

Дополнителна информација

Se prodava cela za delovi. Poveke info javete se

Контакт

Ford Escort во Битола
Локација: Битола

Приватно лице
Телефон: 075 / 375 632

Испрати e-mail

Ford Escort 1.8dпо договор
Ford Escort GAL 1.6по договор

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...