BMW Dnepr 650

по договор

BMW Dnepr 650, половен мотоцикл, турер

1 km
1961 година
четиритактен, 650 cm/3
воздушно ладење
1 hp
бензин
мануелен менувач
зелена


Дополнителна информација

ЕКСКЛУЗИВЕН Oldimer Днепр 650, верзија на BMW 650 од Втора светска војна (BMW машина), со приколка, во идеална возна состојба, легален со документи, спремен за регистрација. 4 брзини + рикверц, рачна кочница. Со комплет војна опрема (ашов, торби, сандак, постоље за митралез, држач за муниција, резервно тркало, матарки и уште многу други...). Единствен во Македонија, користен како реквизита во "Трето полувреме" и "Ослободувањето на Скопје". ИТНО се продава!

Контакт

BMW Dnepr 650 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 070 / 272 603

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Детето и патката се другари од раѓањеДетето и патката се другари од раѓањеДетето и патката не се само најдобри другари, туку обожаваат да прават неволји заедно...
Ваква Zastava се гледа само еднаш во живототВаква Zastava се гледа само еднаш во живототФотографијата објавена на социјалните мрежи предизвика големо внимание...
Кои парфеми се за жените Стрелци?Кои парфеми се за жените Стрелци?Стрелците се специфичен и откачен хороскопски знак...
Бриџит Макрон носи секакви младешки комбинацииБриџит Макрон носи секакви младешки комбинацииДел од јавноста мисли дека не е уредно на 65 години да се носат кратки фустани...
Тест со замрзнување: iPhone X против Samsung Galaxy S8Тест со замрзнување: iPhone X против Samsung Galaxy S8Ајде да видиме кој е подобар од iPhone X и Samsung Galaxy S8...