Scania R420

по договор

Scania R420, половен влекач камион

900,000 km
2004 година
420 hp
дизел
автоматски менувач
1+1 седиште
носивост 13,000 kg
2 оски
бела


Дополнителни карактеристики

Euro 4, ABS / EBS, ASD, ASR, EPS, Серво управувач, Темпомат, Ретардер, Клима уред, Дополнително греење, Електрика на стакла, Воздушно перниче, Радио CD, Навигација, Дополнителен резервоар, Централно подмачкување, Кука за влечење, Сервисна книшка

Дополнителна информација

Се продава SCANIA R420, влекач, во одлична состојба. Цена по договор

Контакт

Scania R420 во Скопје
Локација: Скопје

Приватно лице
Телефон: 070 / 332 412

Испрати e-mail

Interesno.com.mk

Неодоливата архитектура на СингапурНеодоливата архитектура на СингапурСингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Што значи среќата во денешно времеШто значи среќата во денешно времеВо денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Пародија на стомачен танцПародија на стомачен танцСекогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Постапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XПостапка за бекап на стар iPhone и Restore на iPhone XМногумина имаат проблем кога се префрлаат на најновиот iPhone...
Добро извежбани професионалци крадат модерна колаДобро извежбани професионалци крадат модерна колаПогледнете како се краде најновиот Мерцедес...